Pand wegens overbewoning gesloten

Maar liefst 10 arbeidsmigranten gehuisvest in een woning aan de Schiedamseweg.

Het pand was echter niet als pension of hotel ingericht. Volgens de brandweer ontbraken bijvoorbeeld de vluchtwegen, goede brandscheidingen en het brandalarm. Het uitzendbureau dat voor de woonruimte zorgde, werd gesommeerd de werknemers elders te huisvesten.

Burgemeester Bert Wijbenga: “Het Interventieteam Woonoverlast heeft hier samen met de brandweer een goede actie geleverd. Dit onfatsoenlijke misbruik van arbeidsmigranten is niet acceptabel. Met het interventieteam gaan we dit soort misstanden sneller aanpakken en stevig ingrijpen bij misstanden. Dat kan door panden te sluiten of door bijvoorbeeld last onder dwangsom toe te passen.”

Volgens het bestemmingsplan is het niet toegestaan een woning op te delen in verschillende kamers, zonder aan alle eisen voor een pension of hotel te voldoen. Sinds begin dit jaar wordt hier wekelijks op gecontroleerd door de gemeente, brandweer en politie.