DFDS schakelt deels over op walstroom
Het heeft lang geduurd, maar eind 2023 krijgt een deel van de schepen die aanmeren bij DFDS aan de Vulcaanweg elektriciteit via een walstroominstallatie.
De aanleg van de walstroominstallatie wordt verzorgd door Actemium en is financieel mede mogelijk gemaakt door subsidies van de Rijksoverheid en de provincie Zuid-Holland.
De walstroomvoorziening bestaat uit een omgebouwde 40-voetscontainer met daarin elektrotechnische apparatuur die stroom van het openbare elektriciteitsnet geschikt maakt voor gebruik aan boord van de schepen.
De walstroominstallatie heeft een vermogen van 1,8 MW (het energie-equivalent van bijna 1.500 huishoudens) en levert naar verwachting 3,5 GWh per jaar aan elektriciteit. De geschatte CO2-reductie bedraagt circa 2.100 ton op jaarbasis. Daarnaast draagt walstroom ook bij aan de luchtkwaliteit door vermindering van fijnstof- en stikstofuitstoot en vermindert het geluidsoverlast.
DFDS zet hiermee een grote stap in het streven om op termijn de uitstoot van CO2 terug te brengen tot 0.