Beperkt gebruik sluizen recreatievaart
Maandag 18 juli is besloten dat in het gebied van Delfland code geel geldt. Er is dan sprake van een dreigend watertekort.
Dit betekent dat er een dreigend tekort aan zoet (doorspoel)water is. De maximale aanvoer van zoetwater is bereikt en door de aanhoudende droogte, warme temperaturen en lage rivierstanden neemt de hoeveelheid zout water in het gebied van Delfland toe.
Om de inlaat van zout water te beperken, beperkt Delfland het schutten voor de recreatievaart. Dit houdt in dat vanaf donderdagochtend 21 juli om 00:00 uur de recreatievaart minder gebruik kan maken van: de kleine sluis van de Parksluizen in Rotterdam, de Buitensluis in Schiedam en de Vlaardinger Driesluizen in Vlaardingen.
Omdat er een dreigend zoetwatertekort is, vraagt Delfland aan iedereen om zo weinig mogelijk zoetwater te gebruiken. Bijvoorbeeld door alleen je tuin te besproeien wanneer het echt noodzakelijk is en dit vooral in de avonduren te doen.
Bron en volledige artikel: https://www.hhdelfland.nl/actueel/nieuws/2022/juli/droogte-vanaf-donderdagochtend-00-00-uur/